سرخط خبرها

تنها راه پیروزی کشور در مقاومت است/ مسوولان با گرانفروشان برخورد کنند

امام جمعه همدان با بیان اینکه تنها راه پیروزی کشور در مقاومت است، از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس قدردانی کرد.

به گزارش یکدلان ، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در آئین عبادی ـ سیاسی نماز جمعه همدان با طرح این سئوالات که چرا باید اسرائیل به وجود آید، چرا باید آمریکا کره زمین را ناامن کنند، چرا باید داعش به وجود آید و چرا باید بعد از ۷۰ سال صهیونیست‌ها جنایت کنند و هیچ کسی صدای مردم مظلوم را نشود؟ خطاب به راهپیمایان روز قدس، اظهار کرد: تنها کسانی که برای دفاع از مظلومان به پا خواسته‌اند شمایید.

 وی با بیان اینکه راهپیمایی امروز و شعارهای ملت ایران علیه آمریکا و اسرائیل از یک بمب اتم کوبنده‌تر است، گفت: به حق، این مردم از مردم زمان پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) و سایر امامان بهترند و باید قدردان آنها بود.

امام جمعه همدان  با تاکید به  اینکه اگر انسان از خداپرستی دور شود هزاران آفت بر او رخنه کرده و نتیجه آن اسرائیل، داعش و … خواهد شد، افزود: دنیاپرستی، ریاست‌طلبی، شهوت‌طلبی و مقام‌خواهی موجب نابودی انسان خواهد شد.

وی با بیان اینکه ضرر انسانی که عاشق پست و ریاست است از گرگ درنده بیشتر است و دنیا در حال حاضر گرفتار این مسائل شده است، تصریح کرد: متاسفانه آمریکا و اسرائیل برای قدرت‌طلبی و زیاده‌خواهی خود میلیون‌ها انسان را قربانی می‌کنند.

طه‌محمدی با اشاره به اینکه امروز عده‌ای بدون هیچ بهانه‌ای برای مردم گرانی ایجاد می‌کنند، افزود: عده‌ای اختلاس میلیاردی کردند و پول‌های کشور را بردند در حالی که جوانان ما بیکار هستند؛ حال اینها به کجا می‌خواهند برسند؟!

وی با بیان اینکه برخی حقوق‌ها را بالا می‌کشند و پاداش ۶۰۰ میلیونی می‌گیرند اما راه خدا این نیست، افزود: آخر تشکیلات میلیاردی و بدمستی‌ها هیچ نخواهد داشت و باید به فکر آخرت بود.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه برخی دام را قاچاق می‌کنند و باعث گرانی گوشت می‌شوند، گفت: مسئولان استان و نمایندگان فکری به حال مردم کنند چرا باید اینطور باشد؟.

وی بیان اینکه عده‌ای از من می‌پرسند چرا برای همدان مصلی نساخته‌اید و مردم در خیابان نماز می‌خوانند در حالی که ۳۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است، ادامه داد: باید همت کرد و کار را به جلو برد.

طه‌محمدی افزود: این همه ساخت و سازها جواب نداده و نمی‌خواهم در این زمینه اسم ببرم؛ چطور شد تالار شهر ساخته‌اند و هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود اما مصلی ساخته نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه  مقام معظم رهبری دستور داده‌اند که کار در حوزه انرژی هسته‌ای از سر گرفته شود، خاطرنشان کرد: باید در این زمینه با قدرت وارد شویم.

امام جمعه همدان نتانیاهو گفته که باید با تهدید ایران را پای میز مذاکره آورد که سخت در اشتباه است، گفت: عزت و افتخار ما در مقاومت است.فارس