سرخط خبرها

از شهردار کار بزرگ بخواهید، به مسائل کوچک نپردازید

شهردار همدان خطاب به اعضای شورای شهر گفت: از شهردار همدان کارهای بزرگ بخواهید تا اینکه به برخی مسائل کوچک بپردازید.

به گزارش یکدلان ، عباس صوفی در صحن علنی شورای شهر همدان اظهار کرد: براساس پیگیری‌‌های انجام شده از سازمان همیاری شهرداری‌ها، ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بدون بهره در اختیار شهرداری همدان قرار می‌گیرد تا بتوان بازار سینا را تعیین تکلیف کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر این وام قرار بود از سایر بانک‌ها باشد حداقل با سود ۲۳ درصد تعلق می‌گرفت، تصریح کرد: این تسهیلات تنها برای تکمیل بازار سینا هزینه شده و در جای دیگری صرف نمی‌شود.

شهردار همدان با بیان اینکه تکمیل بازار سینا به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی شهرداری محسوب می‌شود، تصریح کرد: تمام اقساط مربوط به تسهیلات نیز از طریق درآمدزایی همین بازار تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز عملیات اجرایی عقب نشینی سعیدیه بالا آغاز شده است، گفت: خوشبختانه اداره کل ورزش و جوانان همکاری لازم را در این زمینه داشته و مقدمات لازم برای تعیین تکلیف و عقب نشینی سعیدیه پایین نیز انجام شده است.

شهردار همدان بیان کرد: یک پلاک در سعیدیه پایین هنوز تملک نشده و پس از تملک امسال عملیات اجرایی عقب‌نشینی سعیدیه پایین نیز آغاز می‌شود.

وی با اعلام اینکه پیاده‌راه اکباتان و میدان امام(ره) پنجشنبه هفته جاری به اتمام می‌رسد، گفت: طرح سایت ـ موزه میدان امام(ره) نیز در شورای عالی فنی میراث فرهنگی تایید شده و عملیات اجرایی آن نیز آغاز می‌شود.

صوفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اقدامات خوبی برای ورود به سال جدید از سوی شهرداری همدان انجام شده و نسبت به سال‌های قبل سه برابر شده است، گفت: تمام سرویس‌های بهداشتی شهر دوباره تعمیر و ترمیم شده تا در ایام نوروز مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه کارخانه آسفالت شهرداری همدان تنها روز نخست نوروز تعطیل خواهد بود و در روزهای دیگر فعال است، گفت: اکیپ‌های آسفالت در سطح شهر فعال بوده و با انجام ترکیب‌های جدید به دنبال تولید آسفالت با کیفیت هستیم.

شهردار همدان بیان کرد: با اقدامات انجام شده دستفروشان و مردم رضایت داشته و تلاش بر این بوده است که دیگر شاهد بروز تنش و مشکل در سطح شهر همدان نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری همدان باید مبسوط‌الید باشد تا به وظایف خود عمل کند، عنوان کرد: اعضای شورای شهر همدان از شهردار کارهای بزرگ و کلان بخواهند و نگاه مدیریت کلان داشته باشند تا شاهد رشد و توسعه شهری باشیم.

منبع: فارس