سرخط خبرها

پیوند اعتمادیه شرقی و غربی همدان تا پایان سال

شهردار همدان با بیان اینکه تا آخر سال اعتمادیه شرقی و غربی به یکدیگر وصل خواهند شد، گفت: این پروژه بسیار بزرگ بود که در آن چند پروژه تملک قرار داشت که کار آنها به انجام رسیده است.

به گزارش یکدلان ، عباس صوفی پیش از ظهر امروز در بازدید از عملیات اجرایی خیابان سعیدیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با مساعدت و همکاری استاندار و سایر دستگاه‌ها و همکاران در شورا موضوع تعریض محور سعیدیه جنوبی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با زحماتی که در منطقه یک شهرداری و اعضای شورای شهر اسلامی صورت گرفت این عملیات آغاز و اجرایی شده است، افزود: در آینده نزدیک عملیات عمرانی این پروژه آغاز می‌شود.

شهردار همدان با بیان اینکه جز برنامه‌های شهرداری است که این پروژه تا قبل از آغاز سال ۹۷ به اتمام برسد، ادامه داد: امید است تا با اقدامات صورت گرفته محور طالقانی و سعیدیه تا قبل از آغاز سال جدید به اتمام برسد.

*پروژه‌های بسیاری برای تعریض در اولویت قرار دارد

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما که باعث کندی کار خواهد شد مربوط به تغییر آب و هوایی است، گفت: اگر آب و هوا مناسب باشد قطعا این پروژه تا پایان سال آماده بهره‌برداری است.

صوفی با بیان اینکه ما پروژه‌های زیادی داریم که جزو اولویت‌ها برای تعریض است، یادآور شد: در هفته آینده محور شهید فهمیده با تملک ساختمان و با همکاری شهرداری منطقه یک باز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که در روز گذشته برگزار شد برای تملک حدود ۲۰ پلاک در منطقه خضر داریم تا بتوانیم بلوار قدر را باز کنیم، تصریح کرد: در منطقه دیزج بازگشایی داریم.

شهردار همدان با بیان اینکه تا آخر سال اعتمادیه شرقی و غربی به یکدیگر وصل خواهند شد، خاطرنشان کرد: این پروژه بسیار بزرگ بود که در آن چند پروژه تملک قرار داشت که کار آنها به انجام رسیده است.

وی با بیان اینکه در خصوص موضوع  تعریض و تملک برنامه ویژه در جهت تسهیل و روان‌سازی ترافیک داریم، ادامه داد: این مهم با همکاری اعضای شورای شهر و دستگاه‌های دیگر انجام می‌گیرد تا فضای معتبر شهری مشکلات قبلی خود را نداشته باشند.

*سعیدیه پایین تعریض می‌شود

 صوفی با بیان اینکه موضوع تعریض خیابان سعیدیه پایین در دستور کار قرار دارد، افزود: امید است با مساعدت‌های به عمل آمده بتوانیم پروژه‌های در دست ساخت را در زمان مقرر و تعیین شده تحویل شهروندان دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره‌ای به پروژه افتتاح پیاده‌راه امام‌خمینی(ره) و اکباتان کرد و گفت: عملیات عمرانی میدان امام به اتمام رسیده و نصب مبلمان آن نیز در حال اتمام است.

شهردار همدان با بیان اینکه در حال حاضر کارهای جزئی باقی‌مانده است، اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که رسماً و با حضور یکی از مسوولان کشوری پیاده‌راه حضرت امام‌(ره) و خیابان اکباتان به افتتاح برسد.

*افتتاح پیاده‌راه میدان امام و اکباتان هفته آینده

وی با بیان اینکه در برنامه افتتاح که هفته آینده خواهد بود از وزیر راه‌ و شهرسازی و معاون عمرانی وزیر کشور دعوت به عمل آمده تا در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: قرار است که این مراسم با حضور یکی از مسوولان نامبرده شده برگزار شود.

صوفی با تاکید بر اینکه تا قبل از پایان سال هر دو پیاده‌راه حضرت امام و اکباتان که یک محور پیوسته به بوعلی است تحویل شهروندان قرار دهیم، یادآور شد: برای چهار خیابان باقیمانده فعلاً برای سال آینده برنامه نداریم.

*بلوار ارم پروژه بعدی

وی با بیان اینکه برنامه‌هایی با اولویت‌های بیشتر در دستور کار داریم که از جمله آن می‌توان به عملیات عمرانی بلوار ارم اشاره کرد و ادامه داد: عملیات  عمرانی، نصب مبلمان، پیاده‌راه‌سازی و آسفالت آن سال آینده آغاز می‌شود.

شهردار همدان با بیان اینکه پروژه پل سردارهمدانی در سال آینده تحویل داده خواهد شد، خاطرنشان کرد: تکمیل پل قدر جزو اولویت‌های اجرایی شهرداری است.

وی با بیان اینکه موضوع تقاطع پیشاهنگی در اولویت‌های دیگر قرار دارد، گفت: به موضوع آسفالت شهر و وضعیت برخی از پیاده‌راه‌ها با مساعدت شورای شهر به آن جدی نگریسته‌شده است.

صوفی در پایان اشاره‌ای به سایت ـ موزه میدان امام(ره) کرد و گفت: در دو روز گذشته در شورای عالی فنی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به تصویب رسید که به محض ابلاغ عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

منبع:فارس