سرخط خبرها

اوضاع ساماندهی خانه‌های مسافر خوب نیست/ ۴۰ خانه‌مسافر در همدان مجوز دارد

مدیرعامل موسسه گردشگری مهر ماندگار همدان با بیان اینکه ۴۰ خانه‌مسافر در همدان مجوز دارد، گفت: همه مسوولان برای ساماندهی خانه‌های مسافر تنها شعار می‌دهند و اوضاع ساماندهی آنها خوب نیست.

به گزارش یکدلان ، سجاد آروانه امروز ضمن ابراز گلایه‌مندی از شهرداری و دادستانی در عدم ورود به ساماندهی کارتن به دستان ورودی شهر همدان اظهار کرد: همه مسوولان تنها شعار می‌دهند و براین اساس اوضاع ساماندهی خانه‌های مسافر خوب نیست.

وی ادامه داد: شهرداری بنا بود یکسری تجهیزات و امکاناتی را در ورودی شهر مستقر کند که انجام نشده است و در این مورد گفتنی‌ها زیاد است.

مدیرعامل موسسه گردشگری «مهر ماندگار» همدان با تأکید بر اینکه تاکنون ۴۰ مجوز خانه‌های مسافر از سوی میراث فرهنگی صادر شده است، افزود: ۷۷ پرونده در دست اقدام است و ۲۰۰ خانواده برای اطلاع یافتن از نحوه مجوز مراجعه کرده‌اند.

*اوضاع نامناسب ساماندهی خانه مسافرها در همدان

وی اوضاع ساماندهی خانه‌های مسافر را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: جمع شدن کارتن بدستان نیازمند ورود دادستانی و حکم آنها دارد، با توجه به اینکه همدان در سال ۲۰۱۸ پایتخت گردشگری آسیاست، باید حداقل برای ایام عید این کارتن بدستان جمع شوند.

آروانه خاطرنشان کرد: تا وقتی این کارتن بدستان فعالیت می‌کنند و سود سرشاری را از این کار غیرمجاز به جیب می‌زنند، کسی برای اخذ مجوز اقدام نمی‌کند.

وی اضافه کرد: اکنون مسافران نمی‌دانند از چه طریق به خانه‌های مسافر دارای مجوز دسترسی یابند، زیرا نه از سوی شهرداری کانکس در ورودی شهر گذاشته شد و نه با همکاری همه ارگان‌ها کارتن بدستان جمع شدند!

*نیروی انتظامی و شهرداری با کارتن بدستان برخورد کنند

مدیرعامل موسسه گردشگری «مهر ماندگار» همدان یادآور شد: همه ساله این موضوع در آستانه عید نوروز تازه می‌شود و مجدد بعد از فروردین به فراموشی سپرده می‌شود تا عید سال بعد که دوباره این موضوع روی کار بیاید.

وی چنین وضعیتی را برای پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برازنده ندانست و افزود: امسال که شرایط همدان در گردشگری خاص است هیچ اثری از ساماندهی نیست.

آروانه ضمن درخواست از مجموعه‌هایی چون دادستانی، اماکن، میراث فرهنگی و شهرداری درساماندهی خانه مسافرها اظهار کرد: در ورودی شهرها هزینه‌های میلیاردی می‌شود که تقاضا داریم در قالب همین هزینه‌ها کانکسی نیز برای خانه‌های مسافر در نظر گرفته شود که بتوان خدمات ارائه کرد.

منبع: فارس