سرخط خبرها

علت حمله به سفارت ایران را باید در سفر «بن سلمان» ردیابی کرد

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: علت حمله و تعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران را باید در سفر بن سلمان ولیعهد سعودی و اهدافی که در پس این سفر وجود دارد، جستجو کرد.

به گزارش یکدلان ، حجت‌الاسلام ابراهیم گنجعلی با اشاره به محکومیت حمله به سفارت ایران در انگلیس اظهار کرد: انگلستان ۶۰ میلیون دوربین نظارت عمومی در معابر و فضاهای عمومی خود نصب‌کرده و افراد را از زمانی که از منزل خارج می‌شوند به‌ راحتی مورد رصد قرار می‌دهند؛ اینکه چند نفر به راحتی یک سفارت را مورد هجمه قرار می‌دهند مشخص است برنامه‌ای پشت پرده وجود دارد.

وی افزود: دلیل دیگر حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران این است که با توجه به اعتراضات علیه حضور بن سلمان شاهزاده سعودی در لندن، توجه را از آن سمت منحرف کرده و به‌ نوعی چنین القا کنند که خود شیعیان و ایرانیان هم سیاست‌های جمهوری اسلامی را قبول ندارند تا در مذاکرات و رایزنی‌های بن سلمان مورد استفاده قرار گیرد.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان ادامه داد: ما همیشه از ناحیه دشمنان به‌ ویژه انگلیس مورد تهاجم و توطئه بوده‌ایم؛ به خصوص اینکه این کشور در اختلاف‌افکنی و ایجاد مکاتب و فرقه‌های جدید تبحر دارد.

وی با بیان اینکه انگلستان در ایجاد بهاییت، وهابیت و برخی جریانات انحرافی دیگر نقش داشته است؛ خاطرنشان کرد: این کشور پس از انقلاب؛ همچنان مترصد فرصت ضربه زدن به ایران است.

گنجعلی گفت: دشمنان می‌خواهند جایگاه مرجعیت و فقاهت را مورد تهاجم قرار دهند و یا آن را در اذهان عامه مخدوش کنند بنابراین باید مراقب بود.

وی ادامه داد: شبکه‌های ماهواره‌ای مستقر در انگلیس که با اهداف خاص با نام‌های مقدس شیعیان فعالیت می‌کنند صرفاً بر مسائل اختلاف‌ و سب و لعن و مواردی از این دست مانور می‌دهند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: در جریان اخیری که در بحث سفارت پیش آمد جای تعجب دارد که پرچم یک کشور توسط تعداد معدودی در حدود چند نفر پایین می‌آید و به‌جای آن یک پرچم جعلی قرار می‌گیرد، این نهایت توهین به یک کشور است و حتی اگر انفجار یا اقدام تروریستی رخ داده بود از برخی جهات تعجب کمتری برمی‌انگیخت.

وی افزود: پایین آوردن پرچم سفارت نهایت توهین به تمامیت یک کشور است و در شرایطی که بن سلمان هم آنجا حضور دارد، روند کار مشکوک به نظر می‌رسد.

گنجعلی بیان کرد: این‌ها پازلی را در کشور ما در بحث آشوب‌هایی که قبل از دهه فجر آغاز کرده بودند مدنظر داشتند و به خیال خود می‌خواستند نتیجه آن را تا قبل از ۲۲ بهمن بگیرند، این اقدام در ادامه آن قضایا تعریف‌شده بود که گروهی از افراد دین‌دار هم با یک نماد و پرچم متفاوت به‌ ظاهر منقش به اسماء مقدس مواجه شوند که در ادامه جنگ روانی پیچیده دشمن تعریف می‌شود.

منبع: فارس