سرخط خبرها

پ چگونه برنامه محبوب ماه رمضان تریبون مطرح کردن سند ۲۰۳۰ شد؟ / فعالیت مخفیانه یک سند خطرناک در کشور

مهمان برنامه سیزدهم امسال ماه عسل در قسمتی از اظهارات خود سخنی گفت که پس از آن ماه عسل و عملکرد امسال این برنامه را به صورت جدی به حاشیه کشاند.

به گزارش یکدلان ، ماه عسل یک برنامه زنده تلویریونی با زمینه اجتماعی-معنوی و با حضور مهمان‌هایی از متن جامعه می‌باشد که از سال ۱۳۸۶ تاکنون هر سال ماه رمضان قبل از افطار از شبکه سه سیما پخش می‌شود. ایده اولیه این برنامه متعلق به احسان علیخانی می‌باشد که پس از اجرای برنامه‌های مناسبتی جزر و مد در سال‌های ۸۴ و ۸۵ تصمیم گرفت خودش برنامه‌ای مستقل برای ماه رمضان بسازد و این گونه بود که ماه عسل از سال ۸۶ متولد شد.

مهمان‌های این برنامه غالباً مردم عادی جامعه هستند که توانسته‌اند در زندگیشان کار مهمی انجام بدهند یا در زندگی افراد دیگر تأثیرگذار بوده‌اند یا حادثه مهمی در زندگیشان رخ داده‌است. اکثر میهمان‌های ماه عسل در زندگی خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اند، اما همگی با امید، پشتکار و تلاش و مبارزه بر مشکلات غلبه کرده و به انسان‌های موفقی در زندگی خود تبدیل شده‌اند.

چگونه برنامه محبوب ماه رمضان تریبون مطرح کردن سند 2030 شد؟/
سیزدهمین برنامه از سری برنامه‌های ماه عسل امسال شاهد مهمانی بود که دارای بیماری خاص بود. ماه عسل از یاسمن اشکی، به واسطه بیماری که داشت دعوت به عمل آورد. اشکی در برنامه ماه عسل به توضیح مختصری از زندگی خود پرداخت و از بیماری خود و مشکلاتی که در این سال‌ها پشت سر گذاشته است پرداخت.

مهمان برنامه سیزدهم امسال ماه مبارک رمضان در قسمتی از صحبت‌ها خود سخنی گفت که پس از آن ماه عسل و عملکرد امسال این برنامه را به صورت جدی در سال جاری به حاشیه کشاند.
چگونه برنامه محبوب ماه رمضان تریبون مطرح کردن سند 2030 شد؟/
اشکی با استناد به گزارش سازمان بهداشت جهانی گفت: از هر پنج دختر در غرب یک نفر و از هر ۱۳ پسر، یک پسر قبل از ۱۸ سالگی آزار جنسی را تجربه می‌کند. الان مرز‌های دنیا کمرنگ شده و باید پیشگیری و آموزش را مد نظر قرار دهیم. والدین باید به بچه‌ها بگویند که از خودشان مراقبت کنند. لازم نیست بچه‌ها را بترسانیم؛ بلکه فقط باید یکسری اصول را به آن‌ها یاد بدهیم.
یاسمن اشکی به طور مشخص در برنامه ماه عسل به تبلیغ برای کمپینی پرداخت که در آن فعالیت دارد. کمپینی که موضوع فعالیت آن به صورت نامحسوس آموزش سند ۲۰۳۰ است و علیخانی به طور محرز از این کمپین حمایت کرد.
کمپین کنترل اس

یاسی اشکی در مصاحبه‌ای که با روزنامه شرق انجام داده بود، با اشاره به سفری که به آمریکا داشته است، درباره جرقه ایده راه اندازه کمپین کنترل اس گفته بود: در آنجا طی یک تور دانشگاه گردی متوجه این موضوع می‌شود که بیماری‌های مقاربتی جدا از ایدز وجود دارد که از آن بی اطلاع بوده است و این جرقه ایجاد کنترل اس بوده است.

وی درباه این موضوع با یکی از دوستان خود صحبت می‌کند و دوست او قبول می‌کند که درباره این موضوع و راه‌اندازی این کمپین با اشکی همکاری کند.

نکته‌ای که در این بین، برنامه ماه عسل را به حاشیه کشانده است، موضوعی است که این کمپین به صورت مشخص به آن می‌پردازند و آن مطرح کردن مسائل جنسی در مدارس است که این موضوع به صورت مشخص و محرز در سند ۲۰۳۰ مطرح شده است.

سند ۲۰۳۰ چیست؟

این سند که از طرف سازمان جهانی یونسکو مطرح شده است، مشخصاً به آموزش مسائل جنسی در مدارس اشاره می‌کند و کشور‌هایی که حاضر به اجرای این سند می‌شوند را ملزم به آموزش مسائل جنسی در مدارس از پایین‌ترین پایه می‌کند. نکته قابل توجه این است که اکثر کشورها به این سند انتقادات جدی وارد می‌دانند و تن به قبولی این سند نمی‌دهند.

چگونه برنامه محبوب ماه رمضان تریبون مطرح کردن سند 2030 شد؟/
موضوع سندی ۲۰۳۰ چندی است که در کنار موضوعات دیگر تبدیل به بحثی پر از جنجال با کشمکش‌های فراوان شده است. درباره این موضوع مقام معظم رهبری نیز در مقاطع مختلف واکنش نشان دادند؛ که در ذیل به چند مورد از این تذکرات امام خامنه‌ای اشاره می‌کنیم

جدی گرفتن سند تحول آموزش و پرورش

یک مسئله‌ی مهمّ دیگر، این مسئله‌ی سند تحوّل است… تا کِی باید نشست تا این نظام‌نامه‌هایی که گفته میشود در ذیل سند تحوّل باید تحقّق پیدا کند، تنظیم بشود؟ این کار باید زود انجام بگیرد. معلوم میشود شور و شوقِ لازم نیست، انگیزه‌ی لازم نیست. بنده جدّاً از وزیر محترم و مسئولین محترم میخواهم که مسئله‌ی تحوّل را جدّی بگیرند.

غلط بودن پذیرفتن سند ۲۰۳۰ یونسکو

این سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو و این حرفها، این‌ها چیز‌هایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند شانه‌اش را زیر بار این‌ها بدهد و تسلیم این‌ها بشود… اگرچنانچه با اصل کار شما نمیتوانید مخالفت بکنید، حدّاقلّش این است که بِایستید بگویید جمهوری اسلامی خودش ممشیٰ دارد، خطّ‌و‌ربط دارد، ما سند‌های بالادستی داریم… بنده از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مند هستم؛ آن‌ها باید مراقبت میکردند، نباید اجازه میدادند این کار تا اینجا پیش بیاید که ناچار بشویم ما جلوی آن را بگیریم و ما وارد قضیّه بشویم. اینجا جمهوری اسلامی است؛ اینجا، مبنا اسلام است، مبنا قرآن است؛ اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوبِ ویرانگرِ فاسدِ غربی بتواند در اینجا این‌جور اِعمال نفوذ کند.

چندی پیش امام خامنه‌ای با حضور در دانشگاه فرهنگیان به ایراد سخنانی پرداختند.

چگونه برنامه محبوب ماه رمضان تریبون مطرح کردن سند 2030 شد؟/
ایشان در خصوص سند ۲۰۳۰ گفتند: من سال گذشته، رسماً و علناً و با قاطعیت، اجرای این سند انحرافی را منع کردم که با استقبال مسئولان هم مواجه شد، اما شنیده‌ام در بخش‌های مختلف، برخی مفاد سند ۲۰۳۰ در حال اجرا است که این به معنای قراردادن مهم‌ترین مسئله کشور، در اختیار بیگانگان است.

رهبر معظم انقلاب افزودند: معنی ندارد کشوری همچون ایران با این سابقه و فرهنگ و با این نظام مقتدر، برنامه‌های آموزشی و تربیتی خود را از دیگران بگیرد.

نتیجه گیری:
به نظر می‌رسد صدا و سیما و به خصوص برنامه محبوب ماه عسل ناخواسته به ترویج و تبلیغ موضوعی پرداخته است که مطرح کردن آن در مدارس به صورت جدی از طرف رهبر معظم انقلاب مورد نقد قرار گرفته بود و با توجه به سیاه بودن پرونده دخالت اجانب در کشور و اینکه هیچ خیرخواهی در این دخالت‌ها وجود ندارد، برنامه ماه عسل می‌بایست در انتخاب سوژه‌های خود دقت بیشتری به عمل آورد و در کنار آن می‌طلبد که مسئولین ذی‌ربط به صورت جدی با موارد تخلفی مرتبت برخوردهای جدی مطابق با منویات رهبر معظم انقلاب را داشته باشند.
منبع: دانشجو